Gled deg til å oppleve førjulsstemning på GamlaVærket. Foto: Skjermdump fra GamlaVærkets nettside.

GamlaVærket er stedet!

Her blir det julemøte i Rogaland.

– Hjertelig velkommen til medlemsmøte med julemiddag i NDF Rogaland lokallag, torsdag 9. november klokka 18-22 på Gjestgiveri GamlaVærket i Sandnes! ønsker Teija (leder), Oluf (nestleder), Ella (styremedlem) og Anne Grete (likeperson).

Adressen til GamlaVærket Gjæstgiveri og Tracteringssted er St. Olavsgate 38, Sandnes.

NDF Rogaland opplyser at programmet blir som følger:

  • Velkommen v/ styret
  • Foredrag v/ Olian Lopez Hustøl med temaene «Helsetrekanten: fysisk aktivitet – søvn – kosthold» og «Prinsipper ved Tai Chi/Moving Chi».
  • To-retters julemiddag. Juletallerken og riskrem samt kaffe.

Bred erfaring

Foredragsholder Olian har blant annet deltatt som instruktør i pilotprosjektet hvor en gruppe medlemmer i Rogaland parkinsonforening deltok i Tai Chi-trening. Han har bred erfaring og mangesidig kunnskap fra helsevesenet fra både psykisk helse og rehabiliteringstjenesten og har også trent både voksne og barn i Tai Chi i mange år.

I dag driver han sin egen praksis og tilbyr både terapi og veiledning spesielt til ungdom med diverse utfordringer, og bruker mye bevegelsesterapi som et ledd i behandlingen.

Praktiske opplysninger

Rogaland NDF ber denne gangen om at medlemmene innbetaler kroner 150 i egenandel for deltakelse. Betaling til foreningens konto Norsk Dystoniforening 2050 01 43348 (merk Egenandel julemøte Rogaland) eller Vipps til 23971 (merk Egenandel julemøte). Betaling senest 1. november.

Arrangementet er åpen for både hovedmedlemmer og betalende familiemedlemmer.

Medlemmene fra nordfylket og andre med lang reisevei tilbys overnatting på hotell GamlaVærket til kroner 300 per person i egenandel. Egenandel betales til konto Norsk Dystoniforening 2050 01 43348 eller Vipps 23971. Betaling senest 1. november. Merkes Egenandel overnatting.

Medlemmer med reisevei på minst 100 km totalt kan søke om refusjon for reiseutgifter etter gjeldende regler. Søknad sendes etterskuddsvis. For mer info kontakt oss.

Påmelding snarest

Påmelding snarest og senest 25. oktober til Teija på teampekonen@gmail.com eller telefon 481 04 798 — eller
til Oluf på olu-h@online.no eller telefon 936 31 543.

– Ta gjerne kontakt hvis du lurer på noe! Gi beskjed om eventuelle allergier ved påmelding. Vi gleder oss til en hyggelig og innholdsrik sammenkomst sammen med våre medlemmer! skriver Teija, Oluf, Ella og Anne Grete i innbydelsen.